Jak przewozić łatwe do uszkodzenia rzeczy?

Nie każdy zmienia często lokum. Niektórzy przez cały czas mieszkają w tym samym mieście lub w tym samym domu, inni ciągle się przemieszczają i ich majątek ogranicza się do niewielu rzeczy, jeszcze inni przenoszą się z całym dobytkiem, nie raz dość pokaźnym i różnorodnym. W takiej sytuacji przeprowadzki nie są proste. Można je zorganizować samodzielnie albo przy pomocy firmy, która zajmuje się tego typu usługami. Jednak o ile można wynająć osoby do przewożenia rzeczy, o tyle zazwyczaj spakować wszystko trzeba samodzielnie.

kartony-przeprowadzkaMeble, łóżka, szafy, komplet wypoczynkowy to rzeczy ciężkie, lecz zazwyczaj niezwiązane z ryzykiem. Często nawet jak upadną lub przesuną się w trakcie transportu nie powoduje to ich zniszczenia, chociaż dodatkowe zabezpieczenie zawsze bywa przydatne. Jednak nie wszystkie sprzęty są takie wygodne. Książki i ubrania można po prostu włożyć do pudeł i nie martwić się szczególnie o ich los, nic im nie będzie. Przeprowadzki są trudne dla łatwych do uszkodzenia rzeczy, delikatnych, kruchych, często szklanych, które wypełniają kuchnie lub dla cennych, nie raz wiekowych zastaw stołowych lub kredensów ze szklanymi elementami. Dotyczy to również lamp oraz wszystkiego, co może rozbić się lub zostać uszkodzone, w czasie przenoszenia, nawet przez lekkie uderzenie. W związku z tym trzeba odpowiednio zabezpieczyć takie przedmioty, żeby w czasie przewozu nie uległy uszkodzeniu. W zależności od rozmiarów przedmiotu można zrobić to różne sposoby. Podczas przeprowadzki małe sprzęty należy owinąć czymś miękkim, żeby zamortyzować ewentualne uderzenia.

Może to być ręcznik, lecz jeśli ma się więcej niż jeden kruchy przedmiot lepiej zakupić rolkę folii bąbelkowej. Nie jest ona droga, a w rolce znajduje się kilka metrów umożliwiających zabezpieczenie przedmiotów. Owinięte nimi elementu wystarczy włożyć do pudełek i gotowe. Z powodzeniem przetrwają przewóz nawet w odległe miejsce. Zamiast folii bąbelkowej można zdecydować się na zakup niewielkich pianek, które wsypuje się do pudełka i pomiędzy nimi umieszcza się przedmioty.

About the Author: admin