Jak przewozić pianina i fortepiany?

Przeprowadzka to nie tylko przewiezienie drobnych sprzętów do nowego miejsca zamieszkania. Ubrania, książki, nawet komplet wypoczynkowy bywa łatwy i nie stanowi problemu. Trudniej jest, gdy posiada się w domu specyficzne sprzęty. Pianina, fortepiany wymagają czegoś więcej, poza wprowadzeniem ich do samochodu i ruszeniem z miejsca.

Przewóz pianin podlega specjalnym zasadom i ograniczeniom, dzięki którym mogą być one bezpieczne. Oczywiście można próbować przetransportować instrumenty samodzielnie, lecz trzeba pamiętać, że nie jest to proste i może poskutkować uszkodzeniem ich elementów albo całości.

W takiej sytuacji lepiej zlecić transport firmie, która ma doświadczenie nie tylko w przeprowadzkach, ale w przewożeniu właśnie takich przedmiotów. Będzie to gwarancją odpowiedniego zadbania o pianino lub fortepian i jego zabezpieczenia. Szczególnie ważne jest to, jeżeli instrument jest stary i przez to znacznie delikatniejszy, niż nowsze modele. Pracownicy firmy, która organizuje przeprowadzki będą wiedzieli, jak w takiej sytuacji postępować, dlatego warto dać im szansę. Transportując tak wyjątkowe sprzęty konieczne jest przestrzeganie pewnych zasad. Pierwsza z nich mówi, że trzeba osobom, które będą go przenosić ułatwić dostęp do pianina lub fortepianu.

przenoszenie fortepianuNie może być ono zastawione sprzętami ani meblami, ponieważ utrudni to lub uniemożliwi działanie. Dodatkowo trzeba zadbać o zamknięcie pokrywy, żeby ani noszenie, ani transport nie uszkodziły wnętrza. Drugą zasadą jest upewnienie się, że nowe miejsce dla instrumentu jest w stanie je pomieścić i nie posiada żadnych przeszkód, które umożliwiłyby jego wniesienie. Dotyczy to przede wszystkim framug w drzwiach, które powinny być odpowiednio szerokie. Trzecią zasadą jest konieczność zabezpieczenia pianina i fortepianu przed warunkami atmosferycznymi. Gdy pada, trzeba je czymś przykryć, a do tego nie powinno się nosić ich bokiem, lecz w pionie. Tak też, powinien odbywać się przewóz pianin. Na czas transportu pianino i fortepian muszą być zabezpieczone przed przesuwaniem się w środku transportu.

About the Author: admin