Jak zamówić przeprowadzkę?

Każda przeprowadzka to spore wyzwanie czasowe i logistyczne, jednak trzymając się pewnych zasad i wybierając sprawdzoną firmę można przeprowadzić wszystko sprawnie i szybko przeprowadzić. Jeśli się zna termin to wynajęciem firmy warto się zająć nawet dwa-trzy tygodnie wcześniej. Można będzie wtedy spokojnie ustalić wszystkie szczegóły i przygotować się według wytycznych, które się dostanie.

Oczywiście zdarzają się sytuacje, kiedy trzeba się przeprowadzić z dnia na dzień, wtedy przy odrobinie szczęścia także powinno się coś udać znaleźć, ale pośpiech z reguły będzie się wiązał z pewnymi problemami i zawirowaniami. Najczęściej firmy przeprowadzkowe można zamawiać na kilka sposobów. Najlepszym i zalecanym zwłaszcza przy większych przenosinach jest umówienie się z przedstawicielem firmy na wycenę. W jej trakcie pracownik firmy zrobi dokładny spis wszystkich przedmiotów, dobiera do tego wielkość samochodu i ilość potrzebnych pracowników i wycenia usługę. Wizyta doświadczonej osoby ma jeszcze ten plus, że będzie mogła ona udzielić wielu przydatnych wskazówek co do tego jak się pakować i jak zabezpieczać poszczególne przedmioty. Dzięki temu można znacznie skrócić czas potrzebny na przewiezienie wszystkiego, a dodatkowo dobrze zapakowane przedmioty będą znacznie bezpieczniejsze. Przeprowadzki

Jeśli z jakiegoś powodu zamówienie przedstawiciela handlowego nie jest możliwe, to większość firm udostępnia również możliwość zamówienia przeprowadzki przez telefon lub internet. Przed taką rozmową lub złożeniem wniosku należy się odpowiednio przygotować, bo osoba przyjmująca zgłoszenie zapewne będzie chciała dowiedzieć się kilku istotnych informacji. Od tego bowiem będzie zależało, co zostanie wysłane do klienta w celu realizacji zlecenia. Na pewno należy się spodziewać pytań o to, jak będzie wyglądała możliwość dojazdu samochodem na miejsce załadunku i rozładunku. Trzeba także uprzedzić o nietypowych przedmiotach do przewiezienia, takich jak pianina czy ciężkie komody.

Wymagają one odpowiedniego doświadczenia przy transporcie i często są osobno wyceniane ze względu na trudności z nimi wynikające. Przed rozmową warto sobie zrobić dokładną listę przedmiotów, przeważnie jest ona potrzebna do dokładnego oszacowania wielkości samochodu i przewidywanych kosztów. Można oczywiście wymieniać je z głowy, ale łatwo wtedy coś przeoczyć, co może mieć później duże znaczenie jeśli samochód dostawczy już przyjedzie na miejsce. Generalnie jest zalecane, że jeśli tylko będzie taka możliwość, to zdecydowanie najlepszym wyjściem jest zamówienie przedstawiciela danej firmy do wyceny.

 

About the Author: admin