Jak zorganizować przeprowadzkę biura?

Przeprowadzki mają swoje plusy i minusy. Dobrze jest się przeprowadzać, jeśli mamy świadomość, że poprawimy sobie byt, bądź komfort pracy. Na pewno inaczej podchodzi się do przeprowadzek, których dokonuje się pod przymusem, bądź w wyniku presji. Na przykład związanej z zarobkami, za drogim czynsze, nieciekawymi sąsiadami. W jaki sposób można zorganizować sprawną przeprowadzkę swojego biura?

Dużo na pewno będzie zależeć od tego, czy firma jest duża, czy nie. Ponieważ, jeśli w skład biura wchodzi zaledwie kilka segregatorów, jeden regał, biurko oraz krzesło, to transport nie będzie w żadnym stopniu uciążliwy. Podjedzie jeden niewielki samochód, który zabierze wszystkie rzeczy za jednym zamachem. Nieco trudniejsze wydają się przeprowadzki, które dotyczą dużo większych biurowców.

Tym bardziej jeśli trzeba zmiany położenia w sprawny i szybki sposób. Jedną sprawą będzie wynajęcie profesjonalnej firmy od przeprowadzek, a drugą samodzielne spakowanie i przygotowanie wszystkich rzeczy do przewiezienia. W biurze mamy przecież często do czynienia z bardzo ważnymi dokumentami, sprzętem komputerowym, a czasami nawet drogimi projektami naniesionymi na papier.

Wystarczy, że przeprowadzka będzie dotyczyła biura architektonicznego, bądź biura rachunkowego. Pewne rzeczy należy odpowiednio zabezpieczyć. Zadbajmy zatem o kartony, folię bąbelkową czy też styropian. Włóżmy dany przedmiot do kartonu, w taki sposób, żeby mieć pewność, iż dana rzecz nie będzie przemieszczała się w nim podczas transportu. Kolejną zasadą sprawnej zmiany adresu jest dokładne rozdzielenie przedmiotów w różnych kartonach i ich dokładne opisanie. Tylko wtedy będziemy mieć pewność, że się nie pogubimy podczas rozpakowywania. Gdy rzeczy do przewiezienia jest naprawdę bardzo dużo, możemy zrobić sobie listę opakowanych kartonów. W ten sposób nie dojdzie do tajemniczego zniknięcia żadnej z tych paczek. Robienie sobie list i dokładnego planu, to doskonała recepta na to, żeby wszystkie przeprowadzki zajmowały jak najmniej czasu. Dużo także zależy od tego, jaką firmę od przeprowadzek wynajmiemy. W końcu wiadomo jest, że niektóre wyróżniają się większym, a inne mniejszym doświadczeniem. Różnice między nimi dostrzegalne są także na poziomie podejścia do klienta i oferowanego sprzętu, jaki posiadają na stronie. Jedne firmy zajmują się przeprowadzkami wyłącznie na skalę lokalną, a inne na skalę krajową.

About the Author: admin