Przeprowadzka sposobem na natrętnego sąsiada

Mieszkając w dużych miastach na małym metrażu, wiele osób odczuwa dyskomfort i brak zadowolenia, ponieważ każdy człowiek potrzebuje przestrzeni. Dodatkowym problemem mieszkania w złej lokalizacji mogą być uciążliwi sąsiedzi, którzy nie darzą nas lub całej naszej rodziny szacunkiem.
Problemy pojawiające się odnośnie złośliwych sąsiadów, to nie problem nielicznych, gdyż chyba każdy słyszał jakąś opowieść o tym, do czego jest zdolny sąsiad znajomych czy krewnych. Niestety często ten problem dotyka nas samych.
Co zrobić, aby pozbyć się uciążliwego sąsiada? Niestety mało jest sposobów na rozwiązanie tego problemu i kiedy kolejna rozmowa z nim nie pomoże, warto zastanowić się nad przeprowadzką w dogodniejsze miejsce. Nowa przestrzeń może okazać się zbawienną z powodu tego, że daje nie tylko nowe możliwości, ale też sposób na utworzenie nowych kontaktów z nowymi sąsiadami. Po wielu przeżyciach z niemiłym sąsiedztwem na pewno posiada się jakieś wnioski odnośnie tego, jak należy i chciałoby się budować relacje z osobami żyjącymi tuż za ścianą lub po drugiej stronie płotu. Czasem zmienienie środowiska jest najlepszym wyjściem i, nie oszukując się, warto postawić tezę, że każda przeprowadzka wiąże się z nowymi możliwościami i daje szansę na poszerzenie własnych horyzontów. Dobrze brać ją pod uwagę w przypadku posiadania sąsiedztwa, które uparcie nie dostosowuje się do norm życia społecznego, łamie zasady współżycia sąsiedzkiego lub samo stawia zbyt wygórowane wymagania dotyczące tego, jak mamy się zachowywać. Niestety wielu problemów rozwiązać po prostu się nie da i jeśli druga strona długotrwającego konfliktu nie wykazuje chęci na pogodzenie się i dojście do wspólnych, konstruktywnych wniosków, lepiej odpuścić niż pozwalać na to, żeby nasze życie było zatruwane przez czyjąś kąśliwość. Godzenie się na hałasowanie ze strony sąsiada, na brudzenie przez niego klatki schodowej, niesprzątanie odchodów jego pupila jest często ponad siły przeciętnie obdarzonego cierpliwością człowieka. Lepiej postawić na własny, nowy kąt, zmianę otoczenia. Przyczyni się to do poprawy naszego komfortu psychicznego i sprawi, że do nowopoznanych ludzi będziemy pozytywnie nastawieni, gdyż w skonfrontowaniu w poprzednimi sąsiadami mogą okazać się oni ludźmi o złotym sercu. I nieraz właśnie tak bywa. Dlaczego jednak tak rzadko decydujemy się na przeprowadzki? W większości przypadków wiąże się to ze strachem przed nieznanym, a przecież czasem wystarczy odrobina chęci, a z naszego życia mogą zniknąć osoby, którym nie lubimy pojawiać się na drodze.

About the Author: admin